Radové domy Bytča-Hliník pozostávajú zo 6 rodinných domov, ktoré spája čistá línia a jednoduchosť. Cieľom tohto projektu je rozšíriť ponuku moderného bývania pre mladé rodiny s rýchlou dostupnosťou do centra mesta Bytča a to v príjemnom vidieckom prostredí. Centrum mesta Bytča je vzdialené len 12 minút pešou chôdzou a 4 minúty autom. Súčasťou každého rodinného domu je terasa, záhrada, sklad a parkovacie miesto pre 2 autá.

Všetky navrhované rodinné domy v radovej zástavbe budú rovnaké (v počte 6 RD). Radové domy sú dvojpodlažné: 1. NP (prízemie) + 2. NP (poschodie) bez podpivničenia, s pultovou strechou. Predel medzi domami tvorí prízemná časť so vstupnými a technickými priestormi RD, ktorá je zastrešená sedlovou strechou.

Dispozičné riešenie

Dispozícia rodinného domu je usporiadaná veľmi moderne a komfortne. Prízemie pozostáva zo zádveria so šatníkom na ktorý nadväzuje WC a technická miestnosť. Zo zádveria je priamy vstup do otvoreného 1. NP, kde sa nachádza denná časť, ktorú tvorí kuchyňa, jedálenský kút, obývacia izba a centrálne schodisko. Z obývacej izby vedie vstup na terasu a do záhrady rodinného domu. Na 2. NP sa nachádza nočná časť v ktorej sú 3 izby a kúpeľňa. Dobrú atmosféru domu dopĺňa prepojenie s exteriérom vďaka veľkým francúzskym oknám s dverami na terasu a do záhrady.

Orientácia na svetové strany, denné osvetlenie, oslnenie

Pri plánovaní projektu sa kládol dôraz na orientáciu svetových strán. Vstup na pozemok je z južnej strany z miestnej komunikácie a hlavný vstup do domu je  zo severovýchodnej strany s prestrešeným vstupom. Obývacia izba a obytné miestnosti sú orientované na juhozápad, rovnako aj terasa z ktorej si môžete vychutnať západ slnka. Zázemie domu s kuchyňou je orientované na severovýchod. 

Riešenie dopravy, pripojenie na dopravný systém

V navrhovanej radovej zástavbe je riešených 6 rodinných domov stojacich v jednom rade v pozdĺžnom smere pozemku. RD sú lokalizované do centra pozemku tak, aby sa zabezpečila dopravná obslužnosť územia, statické požiadavky dopravy ako aj plochy zelene a záhrad. Na miestnu obslužnú komunikáciu nadväzuje navrhovaná areálová komunikácia z ktorej vedie hlavný vstup do domu. Vstupy do záhrad RD sú riešené cez samostatné objekty RD a z navrhovaného chodníka pre peších na zadnej strane pozemkov.

Pred vstupom do domov bude vybudovaná spevnená plocha pre dve osobné autá pri každom dome.

V záhradách radových domov sú navrhované terasy z betónovej dlažby. Spevnené plochy v záhradách sú navrhované z betónovej dlažby, okapné chodníky RD budú štrkové, lemované parkovými chodníkmi.

Na hranici prednej časti pozemku budú osadené merače jednotlivých inžinierskych sietí v plotovom múriku. Objekty budú napojené na rozvody verejných sietí: elektrina, voda, plyn.

Začiatok výstavby sa plánuje na jar 2020 a ukončenie výstavby na koniec roku 2020